Grzybica, uciążliwy problem skórny.

Grzybica, to jedna z najczęstszych chorób skórnych, wywoływana przez mikroskopijne grzyby. Dotyczy ona ok. 40% ludzi na świecie. Tak duży jej zasięg wynika z tego, że jest to choroba wysoce zakaźna.  Praktycznie każdy z nas jest narażony na zakażenie się grzybicą. Bardzo łatwo się nią zarazić poprzez kontakt z osobą chorą lub z przedmiotami, których dotykał chory. Oczywiście nie warto popadać w paranoję :). Należy jednak zadbać o podstawową higienę osobistą w miejscach publicznych, tj. na basenie, w saunie, siłowni, hotelu, toalecie publicznej itp. Zawsze nośmy ze sobą klapki na basen i własny ręcznik (nie pożyczony od koleżanki, czy kolegi). Nie używajmy również pożyczonych nakryć głowy, grzebienia, czy butów. Pamiętajmy o dokładnym myciu rąk po przyjściu do domu. Zadbajmy również o własną odporność, gdyż w przypadku jej obniżenia jesteśmy bardziej narażeni na zakażenie się grzybicą.

duosept ag

Grzybica skórna najczęściej objawia się zaczerwionymi placami, którym towarzyszy złuszczanie naskórka i nieprzyjemny świąd. W skrajnych przypadkach mogą pojawiać się nawet bolące głębokie ubytki naskórka. Poza problemem zdrowotnym dla osoby chorej, może pojawiać się oczywisty dyskomfort estetyczny.

grzybica skry

Jony srebra zakłócają pozyskiwanie energii przez komórki grzybów, co skutkuje przerwaniem łańcucha oddechowego i obumieraniem komórek. Proces ten zachodzi bardzo szybko. Komórki grzybów tracą elektrolity, kurczą się i wysychają. Dlatego stosując DuoSept AG+ na grzybice skórne, skutecznie pomagamy usunąć tego typu przypadłości. A zawarty w tym preparacie nadtlenek wodoru wzmacnia działanie jonów srebra nawet dziesięciokrotnie.

Szczególnie uciążliwa jest grzybica pojawiająca się w trudno dostępnych miejscach, jak na przykład  skóra głowy, do których trudno jest dotrzeć z preparatami o konsystencji maści. Dlatego w takich przypadkach DuoSept AG+ sprawdza się idealnie, gdyż jest w postaci płynnej w atomizerze. Łatwo można spryskać skórę głowy odchylając włosy w miejscach zajętych chorobą.

srebro koloidalne

Ważne jest całkowite wyleczenie miejsc objętych grzybicą, gdyż mają one tendencję do nawrotów.